Voor Vereniging van Nederlandse Gemeenten zijn wij op zoek naar een Senior Devops Engineer.
NB. In het kader van de wDBA kan deze opdracht alleen op basis van “detachering” worden uitgevoerd. ICQ Groep biedt hiervoor diverse mogelijkheden. Hierbij kun je rekenen op een aantrekkelijk salaris en uitstekende arbeidsvoorwaarden. Geïnteresseerd in de mogelijkheden die wij daarvoor bieden? Ga dan naar https://www.icq-groep.nl/over-icq/nieuws/actueel/update-wet-dba-wij-zijn-er-klaar-voor-jij-ook
Opdracht:
De VNG representeert de ruim 300 Nederlandse gemeenten en werkt samen met haar afdelingen aan een krachtige lokale overheid. VNG Realisatie stelt daarbij de lokale uitvoering van de maatschappelijke opgaven door gemeenten centraal. Onder meer door actief te participeren in de netwerken van gemeenten en hun partners, door samenwerking te stimuleren via ‘samen organiseren’ en waar mogelijk standaarden te ontwikkelen die de dienstverlening van gemeenten verbeteren.
VNG Realisatie draagt bij aan vier gemeentelijke speerpunten:
• Werken als één overheid, met leden en partners, aan het oplossen van maatschappelijke vraagstukken op sociaal, fysiek en veiligheidsdomein;
• Verbeteren van de dienstverlening;
• Een efficiënte en wendbare organisatie;
• Anticiperen op de toekomst.
Common Ground helpt gemeenten om samen hun digitale basis op het gebied van bedrijfsvoering en dienstverlening opnieuw in te richten, zodat zij meer grip krijgen op data, processen en voorzieningen. Daarnaast worden ze minder afhankelijk van losse systemen en leveranciers en kunnen zo de publieke dienstverlening wendbaar en toekomstbestendig organiseren. Hierdoor kunnen gemeenten flexibel inspelen op maatschappelijke vraagstukken. Common Ground zet nu een volgende stap: van beweging en ontwerp naar een voorziening die daadwerkelijk kan worden gerealiseerd, beheerd en gebruikt door gemeenten.
We zijn op zoek naar een ervaren Senior DevOps Engineer die graag werkt aan innovatieve technische oplossingen voor overheden en andere organisaties. Je hebt kennis van en ervaring met de publieke sector en weet complexe technische vraagstukken te vertalen naar praktische en toekomstbestendige oplossingen.
Als Senior DevOps Engineer bouw, automatiseer, beheer en verbeter je het technische platform Haven+. Je beheert verschillende Haven- en Haven+-platformen en bent verantwoordelijk voor het dagelijks functioneren, de stabiliteit en de doorontwikkeling van deze stack.
Een belangrijk onderdeel van je werk is het verder inrichten en toepassen van deployment pipelines volgens GitOps-principes. Daarbij draag je bij aan de ontwikkeling van Haven+ naar een modulair en flexibel platform, waarbij functionaliteiten als losse componenten kunnen worden aangeboden en volledig volgens GitOps worden beheerd. Zo zorg je ervoor dat Haven+ in de praktijk breed toepasbaar is voor verschillende typen organisaties (overheden en niet overheden). Je bent een belangrijke technische uitvoerder en sparringpartner van de Technisch Product Owner. Je zorgt ervoor dat het Haven+-platform stabiel, veilig, schaalbaar en toekomstbestendig blijft en denkt actief mee over technische verbeteringen en nieuwe mogelijkheden.
We zoeken iemand met een hands-on mentaliteit en daadkracht, die niet alleen graag nadenkt over oplossingen, maar ze ook daadwerkelijk realiseert. Je bent communicatief sterk, werkt graag samen en kunt technische onderwerpen helder uitleggen aan verschillende stakeholders.
Werkzaamheden en verantwoordelijkheden:
Als Senior DevOps Engineer ben je de drijvende technische kracht achter het behalen van de doelstellingen van het programma Common Ground. Je bent verantwoordelijk voor de architectuur, onderbouwing, inrichting, doorontwikkeling en het onderhoud van de volledige lifecycle van de Haven+-componenten en de verschillende clusters waarop deze worden gebruikt. Je houdt de technische doelstellingen scherp voor ogen en zorgt voor de juiste randvoorwaarden om het programma optimaal te laten functioneren. Je hebt een sterke drive om continu te verbeteren en weet deze drive ook binnen de organisatie over te brengen. Met jouw proactieve houding en sterke analytische vermogen zie je kansen en weet je deze te vertalen naar concrete oplossingen.
Je werkt nauw samen met de drie andere collega’s binnen het Haventeam en met verschillende overheden. Daarbij deel je actief kennis en ervaring en draag je bij aan een gezamenlijke verdere ontwikkeling van Haven+. Je weet de visie van Haven+ te vertalen naar concrete technische implementaties en zorgt ervoor dat deze in de praktijk goed toepasbaar zijn.
Daarnaast draag je bij aan het accrediteren van leveranciers volgens de Haven+-standaard. Daarmee lever je een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit, betrouwbaarheid en verdere professionalisering van het Haven+-ecosysteem.
Resultaat van de opdracht:
Met jouw werk draag je direct bij aan onze digitale ambities en aan moderne, toekomstbestendige dienstverlening voor de overheid en gemeenten. Jouw technische expertise zorgt ervoor dat het programma Common Ground technisch optimaal kan functioneren en dat we effectief samenwerken aan één gezamenlijk doel: Common Ground realiseren voor de BV Nederland, zodat gemeenten waardevolle oplossingen kunnen bieden voor de maatschappelijke opgaven waar zij voor staan. Met een klein en gedreven team dragen we bovendien bij aan de ontwikkeling van een soevereine
cloud voor de Nederlandse overheid.
Eisen:
• Je beschikt over minimaal HBO-werk en denkniveau, aantoonbaar via een afgeronde HBO opleiding of relevante functies.
• Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring als DevOps engineer of SRE.
• Je hebt aantoonbare ervaring met Kubernetes in één of meerdere projecten.
• Je hebt aantoonbare ervaring met GitOps‑principes, met gebruik van Flux of ArgoCD aantoonbaar via projecten in het CV.
• Je hebt aantoonbare ervaring met databases PostgreSQL in één of meerdere projecten.
• Je hebt aantoonbare ervaring met monitoring en logging met LGTM in één of meerdere projecten.
Wensen:
• Je hebt aantoonbare ervaring heeft met Haven+.
• Je bezit één of meerdere Kubernetes‑certificeringen.
• Je bezit een cloud‑security certificering, zoals CKSA of een vergelijkbare certificering.
• Je hebt aantoonbare ervaring heeft met service meshes zoals Istio, Linkerd, of Cilium.
• Je hebt aantoonbare ervaring heeft met monitoring‑ en logging‑stacks.
Competenties:
• Te acteren in een complexe organisatorische en inhoudelijke omgeving en goed samen te werken.
• Als engineer wendbaar en flexibel te zijn bij het uitvoeren van je werkzaamheden en oplossingsgericht te handelen.
• Accuraat te werken.
• Je werk te plannen en organiseren.
• Je niet uit het veld te laten slaan door veranderingen en tegengestelde belangen.
• Je bent de Nederlandse taal vaardig in woord en geschrift.
Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Utrecht, Hybride
Startdatum: 12-10-2026
Einddatum: 31-12-2027
Duur: 14 maanden
Optie op verlenging: ja
Inzet per week: 36 uur
Tarief: Marktconform
Sluitingsdatum: 28-09-2026
Sluitingstijd: 12:00
Eerste gesprek : 05-10-2026 (15.00 tot 17.00 uur)
Eventueel tweede gesprek: n.b.t.
Meer informatie:
Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.
Keywords: Senior Devops Engineer
EMPLOYER:
Company:
ICQ Groep
contact person:
Erik Mensinga
type:
contracting, temp job
status:
open
location:
Utrecht, Hybride
region:
Utrecht
hourly rate:
Marktconform
ICQ Groep
contact person:
Erik Mensinga
type:
contracting, temp job
status:
open
location:
Utrecht, Hybride
region:
Utrecht
hourly rate:
Marktconform
start date:
12-10-2026
reference:
ITC
duration:
12 months
prolongation:
Yes
hours per week:
36 hours
posted:
09-16-2026 15:34:47
12-10-2026
reference:
ITC
duration:
12 months
prolongation:
Yes
hours per week:
36 hours
posted:
09-16-2026 15:34:47
